Gyakori kérdések….
…..amelyek sokszor megválaszolatlanok maradnak!
Miért nem szabad 30 évvel ezelőtt épült házba hőszivattyút venni, vagy miért ne vegyünk passzív közeli házba pellet kazánt! Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre próbálunk itt választ adni, hogy ne Ön legyen a marketing gépezet legújabb áldozata.
Felújít, átalakít, újat épít?
Bármibe is kezd, információs lavina zúdul majd Önre, és nagyon nehéz lesz eldönteni, hogy melyik hasznos, és melyik haszontalan, vagy félrevezető. Csak a fűtésrendszer esetében a mai technológiáknak köszönhetően fűthetünk, vagy 10 különböző módszerrel, és legyen legény, (vagy leány) a talpán aki megtudja mondani mi a helyes. Hozzánk is nagyon sok kérdéssel fordulnak ügyfeleink, és sokszor a kereskedők félinformációs, marketing dózistól megbódult emberek véletlenül mennek jó vagy rossz irányba. Mi ebben próbálunk meg segíteni Önnek!
Lássuk, a mivel fűtsek kérdést?
Gázzal
Fával
Villannyal
Hősszivattyúval
Pellettel
Infra fűtéssel
Faelgázósító kazánnal
ION kazánnál
stb….
ugye, hogy nem egyszerű? Mutatjuk milyen lépésekben gondolkodjon, hogy a helyes irányt találja meg:
Határozza meg a ház szerkezetét, és korát: Ha új házat épít akkor, ezzel a kérdéssel kevésbé kell foglalkozni, mert az új építőanyagok A+, vagy magasabb kategóriások a régiekhez képet, plusz a házon biztosan lesz hőszigetelés is. Új ház esetén a 2. kérdés lesz a legfontosabb! Régebbi épület esetén viszont fontos, hogy van tömege a háznak (azaz kő, tégla, vagy egyéb nehéz falszerkezetek vannak), vagy nincs, mert könnyű szerkezetes épület. Ez a kérdés azért fontos, mert a ha például régi kőház, akkor lassú dinamikája lesz a hőáramlásnak, azaz lassan lehet majd felfűteni, és a meleget bent kell tartani. Ha könnyű szerkezetes akkor pedig dinamikusan lehet fűteni, azaz nem kell “őrizni a tűzet otthon”. Ide tartozik az épület szigetelése is, de a tömeg fogja eldönteni, hogy melyik fűtésrendszert válasszuk.
Milyen hőleadók vannak az épületben: Radiátor, vagy felület fűtés, vagy egyik sem. Ez a kérdés azért fontos, mert ez fogja meghatározni, hogy magas, vagy alacsony hőmérsékletű vízzel lehet majd fűteni a házat.
Mennyire akarunk automata fűtést: A 21. században már elvárás, hogy eltudjon menni egy hosszú hétvégére és közben nem hűl ki a ház.
Mennyibe kerül a fűtés kiépítése: Olcsó rendszerek valószínűbb megkeserítik éltünket mint nem, azonban pénztárcáját sem fogja kímélni (az olcsóbb mindig drágább elvén). Fontos az is, hogy nem a legdrágábbat kell megvenni, hanem ár-érték arányt kell figyelembe venni!
Ez a négy kérdés azért fontos, mert általában ezek nincsenek jól letisztázva, vagy a vásárló úgy gondolja ezzel nem kell foglalkoznia, mert ebben úgy is a kereskedő fog segíteni. A kereskedők (és tisztelet a kivételnek), értékesítés orientált.
Exkluzív tippek és trükkök minden héten. Garantáltan a kedvenc olvasmányod lesz!
EU.5.B. Kft.
Épületgépészet
2022 © Minden jog fenntartva! | Adatvédelmi tájékoztató | ÁSZF | Süti szabályzat | Made with by www.h2om.hu